Modulový dům

Představujeme vám nabídku moderního dvoupodlažního domu o celkové ploše 70 m².

Nabídka zahrnuje všechny komponenty prefabrikované v našem závodě. Dům se sestavuje s pomocí přiloženého návodu, ve kterém jsme podrobně popsali krok za krokem jednotlivé fáze práce spolu se soupisem materiálu potřebného v každé fázi. 

Stavebnice domku MTB FOUR pro kutily s podrobným multimediálním návodem ke stavbě. Dům si můžete nechat složit místní řemeslnou firmou, proces bude pak rychlejší (cca 10-12dnů). Vemte prosím v úvahu počasí a pedantnost řemeslníků.

Sada obsahuje veškerý materiál potřebný k postavení domu v uzavřeném stavu, od hotových stěnových panelů až po pěny, fólie a šrouby. Sada se skládá z materiálů od renomovaných firem, jako jsou Budmat, Swiss Krono, MTB Modules, Veka, Marcopol.

Dům uvnitř je ve stavu hrubé stavby, kterou si můžete dokončit a zařídit podle svých představ. Prvky jako základová deska, elektrické a hydraulické instalace nejsou součástí zakázky. Patří mezi doplňkové možnosti. Prohlédněte si doplňkový sortiment přiřazený k vybranému modelu domu v naší nabídce.

Specifikace

Fotky modulového domu

Půdorys modulového domu

Popis domu MTB FOUR

Výška na hřebeni dosahuje 5,40 m, což znamená optimální výšku 250 cm v přízemí. Umožňuje pohodlné užívání domu, je ideální a nepřeplněný.

Celková šířka a délka je 4,92 m/6,94 m.

Díky promyšlenému využití přízemní plochy jsme získali prostor pro instalaci pohodlné koupelny, osvětlené oknem o rozměrech 117 cm na výšku x 60 cm na šířku. Je trojité, z PVC, s možností otevírání a vyklápění. Zvenku v barvě fasády – antracitové, uvnitř v bílé. Okno je opatřeno rozšiřující páskou.

Další místnost na pateru je optimálně velká ložnice. Osvětleno velkým balkonovým oknem s možností otevírání a vyklápění. Rozměry okna jsou 213 cm na výšku a 103 cm na šířku. Trojsklo, PVC, vnější strana v barvě fasády – antracit, vnitřní strana bílá.

Srdcem domu je prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem.
Velká balkonová okna, která se táhnou téměř přes celou stěnu, jsou v našich modelech velkým potěšením. Trojité sklo, PVC, výška 240 cm a šířka 250 cm. Jedna část okna je pevná, druhou lze vyklopit a otevřít až do šířky 100 cm. V tomto modelu je obývací pokoj navíc vybaven oknem s trojsklem o rozměrech 117 x 118 cm.

V prvním patře domu jsou vyhrazeny tři pokoje. Dvě ložnice a koupelna.

Menší ložnice a koupelna jsou osvětleny střešními okny o rozměrech 68 x 118 cm, která přivádějí dostatek slunečního světla. Obě s možností otevírání a vyklápění.

Hlavním rysem velké ložnice jsou dvě štítová okna o rozměrech 206x119x169 cm a prostor pro šatní výklenek.

Všechna okna jsou trojskla, plastová, montovaná pomocí dilatační pásky, nikoliv pěny jako v minulosti.
Výška od podlahy prvního patra po hřebenový trám je více než 230 cm, což v kombinaci s mírným sklonem střechy 18 stupňů umožňuje funkční a pohodlné užívání.

Konstrukce domu je založena na značkovém skandinávském certifikovaném dřevě C24. Impregnace není nutná.

Vnější stěny, příčky, mezipatro a střechu tvoří panely SIP.

Izolační vrstva : 

EPS 80 – 15 cm

Parametr U 0,23

Fasáda domu je zčásti dřevěná (smrk) a zčásti z plechu Budmat Iron Click v barvě RAL 7016 – antracit mat.

Náš čas strávený v továrně při prefabrikaci výrazně snižuje množství práce, kterou je třeba vykonat při konvenčním způsobu stavby domu, o více než 70 % a výrazně snižuje náklady na stavbu domu, a to až o 65 %.

Kontrola práce externích týmů ze strany stavitele je také jednodušší, protože každá fáze výstavby je jasně popsána v pokynech.

Velmi důležitým faktorem je: zkrácení pracovní doby – což je spojenǫ s neustálým zvyšováním mzdy týmů, nižší spotřeba energie, menší hluk při práci, snížení množství odpadů a nákladů spojených s jejich likvidací na minimum, praktická absence doby vysychání materiálů během výstavby (práce probíhajį́ za sucha), odpadá nutnost zateplování budovy po postavení stěn (SIP panely mají v sobě 15cm jádro z EPS), snížení nákladů a počtu cest za chybějícím materiálem (vše je dodáno najednou), stejně jako snížení množství zbytečně nakupovaného materiálu, možnost instalace kdykoliv během roku a prakticky uzavření celé investice včetně vybavení za méně než měsíc od zahájení prací.

Sada je složena z materiálů od renomovaných firem, jako jsou Budmat, Swiss Krono, MTB Modules,Veka, Marcopol.

Všechny prvky byly ve fázi výroby ořezány a očíslovány. Každý díl je opatřen QR kódem, který pracovnímu týmu urychlí orientaci ve složení. Po sejmutí QR kódu se spustí animace, která Vám ukáže přesné místo a způsob usazení.

Co přesně kupujete?

Stavebnice domku MTB FOUR pro kutily s podrobným multimediálním návodem ke stavbě. Dům si můžete nechat složit místní řemeslnou firmou, proces bude pak rychlejší (cca 10-12dnů). Vemte prosím v úvahu počasí a pedantnost řemeslníků.

Základní objednávka obsahuje všechny komponenty pro sestavení domku přesně podle níže uvedeného videa.

DOPRAVA:

Nemusíte se starat o dopravu. Komplexně se postaráme o doručení vaší objednávky z naší továrny až na vámi určené místo na světě.

Pokud si zakoupíte více než jeden model, vypočítáme potřebnou ložnou plochu individuálně s ohledem na jednu nebo více doručovacích adres.

O celní řízení se postaráme my a neúčtujeme za něj žádné poplatky. 

Dokumentaci před přepravou a během ní zajišťuje naše logistické oddělení.

Ať už se jedná o námořní nebo silniční přepravu, naše logistické oddělení se postará o všechny postupy.

Náklady na dopravu se vypočítávají individuálně pro každou objednávku.

Všechny materiálové certifikáty, od přepravních palet až po nejmenší detaily stavebnice, jsou součástí objednávkového souboru.

VYKLÁDKA:

Tuto fázi obvykle provádí zákazník nebo jeho montážní tým. Termín vykládky je obvykle znám několik dní předem, takže se na něj můžete připravit.

Pokud jsou použity externí montážní týmy, doporučujeme vykládat s nimi.

Po příjezdu přepravy je třeba nejprve otevřít kontejner a najít přepravní paletu, na které jsou okna umístěna. Na těchto stránkách najdete připnuté dokumenty s pokyny, které vás provedou celým procesem počínaje: Bezpečnost a ochrana zdraví při práci, vykládka zboží, kontrola množství podle objednávky na základě přiloženého balicího listu, způsob skladování a seznam potřebného nářadí. Všechny tyto kroky jsou označeny krok za krokem. Kromě toho jsou k dispozici online pokyny s QR kódy.

Ruční vykládka trvá přibližně čtyři hodiny, pokud se na ní podílejí tři osoby.

MONTÁŽ:

Montáž domu začíná rozmístěním komponentů na místě. Tato fáze, stejně jako každá předchozí a všechny následující fáze, je podrobně popsána v online a papírových pokynech, které si můžete stáhnout celé nebo po částech z webových stránek.

Nemusíte se starat o žádné spojovací prvky, jako jsou šrouby nebo montážní pěna. Ty jsou součástí základní stavebnice a v návodu je uvedeno, kde se nacházejí až do sestavení posledních prvků domu.

Doba montáže základní sady MTB FOUR je přibližně 15 pracovních dnů. Zkušené montážní týmy jsou schopny dokončit práci již za 8-10 pracovních dnů. 

Horní hranice doby montáže závisí na řadě faktorů, jako jsou špatné povětrnostní podmínky, lidský faktor, nedostatek spěchu a pedantnost montérů.

Pro lepší orientaci nákladů na montáž uvádíme také doporučený počet osob na místě.

Na stavbě pracují obvykle optimálně tři lidé. Jeden z nich je hlavní montér, který řídí celý tým a sám vykonává nejdůležitější úkoly, další dva lidé jsou lidé s průměrnými stavebními znalostmi.

Nejtěžší díly stavebnice váží 70 kg, takže není nutné používat jeřáby nebo kladkostroje, pokud místní předpisy o bezpečnosti a ochraně zdraví nestanoví jinak (tyto předpisy jsou rovněž uvedeny v příručce).

Obsah sady

– 2x střešní okna (trojskla)

– vchodové dveře odolné proti vloupání

– okno v koupelně (trojsklo)

– balkonové okno (trojsklo)

– kuchyňské okno (trojsklo)

– desky sip (17,4 cm, jádro EPS80 15 cm + 2 x12 mm OSB-3)

– vnější stěnové prvky, příčky, podlahové a střešní prvky.

– konstrukční trámy (skandinávské C24, čtyřstranně hoblované): přízemní trámy

– kolenní trámy, štítové trámy, příčky, stěnové trámy, střešní trámy, mezipatra).

– borovicové trámy: vazné trámy

– střešní podhled

– membrány bránící větru

– fasádní latě

– sada tesařských šroubů Torx

– montážní pěny

– pěnová pistole

– hydroizolace pro zajištění spodní části vnější stěny

– Struhadlo z polystyrenu

– sešívačka typu „taker“ + sponky

– Pás z minerální vlny

– zakládací fólie

– Fasádní desky

– podhled

– střešní krytiny „se stojatou drážkou

– oplechování a klempířské prvky

– Oválné ocelové žlaby, barva: antracitová

– 2x štítová okna (trojskla) fasádní desky

– Fasádní panely „se stojatou drážkou

Velmi rychlá stavba

Obvykle stavba modulárního domu trvá 2 týdny, za tuto dobu již můžete bydlet v novém domě

Levné bydlení

Díky tomu, že se celá stavba dělá a připravuje u nás v továrně, vyýrazně snižujeme náklady

Záruka 25 let

V modulových domech používáme jen kvalitní materiály, proto jsme schopni nabídnout 25 let záruky

Jaké služby Vám zajistíme?

Konzultace

Doporučení financování

Výroba

Zajištění dopravy

Podklady k montáži

Samotnou montáž